Dlaczego niektórzy mają łatwiej niż inni? Jedni maja mnóstwo szczęścia, inni dużo mniej. Życie jest niesprawiedliwe - powtarzamy - życie jest nieuczciwe.
A może tak ma być? Może to tylko lekcje życia - indywidualna droga każdego z nas.
Według mnie nie ma przypadków. Wszystko dzieje się po coś. Każdy z nas ma swój własny cel i lekcje, których musi się nauczyć. Lekcje będą się powtarzać, dopóki się ich nie nauczymy.
Każdy człowiek jest indywidualny. Ma swoje problemy. Jedni mają kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Inni mają ciągłe problemy finansowe. Zarówno to co przynosi szczęście i to co przynosi ból to kolejne lekcje. Dopóki nie zrozumiemy, że to co nas spotyka to lekcje i nie wyciągniemy wniosków, sytuacje będą się powtarzać. Trzeba dużo otwartości, żeby zauważyć lekcje i możliwość nauki płynącą z różnych sytuacji życiowych. To jest trochę tak, że należy szukać dobrych stron każdej sytuacji. Utrata pracy, zawód miłosny czy bankructwo, to sytuacje, w których możemy się wiele nauczyć. To lekcje przebaczenia, elastyczności, dobroci, braku przywiązania.
czwartek, 28 marca 2013
poniedziałek, 8 października 2012
Rób to co kochasz, a będziesz tym kim zechcesz
Czyż nie tylko do da nam szczęście i satysfakcje, co będziemy robić z pasją i ochotą? Po co męczyć się w nielubianej pracy, po co marnować swoje zdrowie i nerwy? Każdy może wybrać sobie to co lubi robić i na tym oprzeć swoje życie. Najważniejsze jest to, aby być szczerym wobec siebie.
Jeśli poświęcimy się temu co tak naprawdę kochamy robić, wszystko inne czego potrzebujemy przyjdzie samo.
Ale co jeśli nie jesteśmy przekonani co powinniśmy robić? Należy zaufać sobie. W końcu to w nas samych są odpowiedzi na nasze pytania. Wystarczy wsłuchać się w głos swojej podświadomości. I nie przegapić odpowiedzi, która może przyjść w każdej chwili - poprzez rozmowę z kimś nieznajomym, w tekście piosenki w radiu a nawet podczas snu.
Innym sposobem jest po prostu zapytanie najbliższych. Oni znają nas dobrze i są bardziej obiektywni. Mogą podpowiedzieć nam w czym jesteśmy najlepsi :)
Jeśli poświęcimy się temu co tak naprawdę kochamy robić, wszystko inne czego potrzebujemy przyjdzie samo.
Ale co jeśli nie jesteśmy przekonani co powinniśmy robić? Należy zaufać sobie. W końcu to w nas samych są odpowiedzi na nasze pytania. Wystarczy wsłuchać się w głos swojej podświadomości. I nie przegapić odpowiedzi, która może przyjść w każdej chwili - poprzez rozmowę z kimś nieznajomym, w tekście piosenki w radiu a nawet podczas snu.
Innym sposobem jest po prostu zapytanie najbliższych. Oni znają nas dobrze i są bardziej obiektywni. Mogą podpowiedzieć nam w czym jesteśmy najlepsi :)
niedziela, 7 października 2012
Prawo przyciągania
Każda myśl, która wychodzi z naszej głowy przyciąga podobne. Dobro przyciąga dobro, a zło przyciąga zło. Jeśli wytrwale o czymś myślimy, wizualizujemy to, jest duża szansa, że ta myśl się urzeczywistni. Dlatego bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to o czym myślimy.
Ale czy tak łatwo myśleć pozytywnie? Każdy przechodzi kryzys. To następuję w chwili, kiedy zdajemy sobie sprawę, że mimo ciągłego przestrzegania się przed złymi myślami, nie osiągamy tego o czym pragniemy. Nie można się jednak poddawać. To tylko nasza podświadomość nie jest przygotowana na to, że zmieniamy sposób myślenia, dlatego potrzeba czasu, aż niejako przyzwyczai się do tej zmiany.
Myślenie pozytywne poprawia nastrój. Warto więc nie dać się jesiennej chandrze i nie zapomnieć o jej dobrych stronach. Wtedy wszysto jest łatwiejsze.
Ale czy tak łatwo myśleć pozytywnie? Każdy przechodzi kryzys. To następuję w chwili, kiedy zdajemy sobie sprawę, że mimo ciągłego przestrzegania się przed złymi myślami, nie osiągamy tego o czym pragniemy. Nie można się jednak poddawać. To tylko nasza podświadomość nie jest przygotowana na to, że zmieniamy sposób myślenia, dlatego potrzeba czasu, aż niejako przyzwyczai się do tej zmiany.
Myślenie pozytywne poprawia nastrój. Warto więc nie dać się jesiennej chandrze i nie zapomnieć o jej dobrych stronach. Wtedy wszysto jest łatwiejsze.
sobota, 22 września 2012
Szczęście
Każdy chce być szczęśliwy. To oczywiste. Często ludzie poświęcają wiele czasu na znalezienie tego co da im szczęście. Zarabiają pieniądze, żeby kupić nowy samochód. Głodują i odchudzają się, żeby lepiej wyglądać. Desperacko poszukują miłości swojego życia. Ale czy po osiągnięciu celu, są szczęśliwi?
Zamiast szukać szczęścia na zewnątrz, najlepiej skupić się na sobie.Wszystko czego nam potrzeba jest w nas samych. Często przez brak samoakceptacji, a nawet nienawiść do samego siebie, nie potrafimy cieszyć się życiem. Mamy nadzieję, że inni ludzie sprawią, że będziemy szczęśliwi. Ale to niemożliwe. Musimy sami znaleźć w sobie szczęście. No bo jak można dać komuś szczęście, jeśli samemu się go nie ma? Jak można pokochać kogoś innego, jeśli nie kocha się samego siebie? Wspaniale jest dzielić się z kimś tym co posiadamy. Miło jest brać, ale jeszcze milej dawać :)
Zamiast szukać szczęścia na zewnątrz, najlepiej skupić się na sobie.Wszystko czego nam potrzeba jest w nas samych. Często przez brak samoakceptacji, a nawet nienawiść do samego siebie, nie potrafimy cieszyć się życiem. Mamy nadzieję, że inni ludzie sprawią, że będziemy szczęśliwi. Ale to niemożliwe. Musimy sami znaleźć w sobie szczęście. No bo jak można dać komuś szczęście, jeśli samemu się go nie ma? Jak można pokochać kogoś innego, jeśli nie kocha się samego siebie? Wspaniale jest dzielić się z kimś tym co posiadamy. Miło jest brać, ale jeszcze milej dawać :)
środa, 19 września 2012
Superżycie
Ludzie, żyją w biegu. Zapominają o sobie. Martwią się przyszłością. Przejmują się wszystkim. Chcą zarabiać dużo pieniędzy. Ale czy chcą być szczęśliwi?
Chciałabym mieć superżycie. To znaczy robić to co lubię, dbać o siebie, spełniać swoje marzenia, nie martwić się o to co będzie. Żyć chwilą. Chcę pewnego dnia zamknąć oczy i pomyśleć: "Ależ jestem szczęściarą! Mam takie świetne życie!"
Jestem przekonana, że każdy ma szansę na szczęście. Trzeba w to uwierzyć. To nieprawdopodobne jaki mamy wpływ na naszą rzeczywistość.
Chciałabym mieć superżycie. To znaczy robić to co lubię, dbać o siebie, spełniać swoje marzenia, nie martwić się o to co będzie. Żyć chwilą. Chcę pewnego dnia zamknąć oczy i pomyśleć: "Ależ jestem szczęściarą! Mam takie świetne życie!"
Jestem przekonana, że każdy ma szansę na szczęście. Trzeba w to uwierzyć. To nieprawdopodobne jaki mamy wpływ na naszą rzeczywistość.
środa, 5 września 2012
Zielono mi
Lubię zielony kolor. Zapach świeżo skoszonej trawy. Miętowe lody. Zielone, błyszczące liście na drzewach. Kiedyś miałam dużo zielonych ubrań. Teraz mniej, ale pewien sentyment pozostał.
Lubię zielony, ale staram się nie zielenieć z zazdrości. Nie chcę mieć zielono w głowie, ale czasem zdarza się, że nie mam o czymś zielonego pojęcia i jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę. Uwielbiam zielone płuca miast. Tam najlepiej odpoczywam i znajduję spokój.
wtorek, 4 września 2012
Mapa marzeń
Warto mieć marzenia. Coś czego bardzo się pragnie i dąży do zrealizowania. Często bywa jednak tak, że sami nie wiemy czego chcemy. Jeden z moich ulubionych cytatów mówi:
"Jeśli nie wiesz czego chcesz, nigdy tego nie osiągniesz."
Dlatego już jakiś czas temu zrobiłam sobie mapę marzeń. Na kartce papieru narysowałam moje mniejsze i większe pragnienia. Był tam wizerunek mojego przyszłego chłopaka, nowego samochodu, samolotu i roweru jako symboli podróży i jeszcze kilka rzeczy. Aby marzenia się spełniły należy myśleć o nich jak najwięcej. Najlepiej często spoglądać na mapę. Na początku robiłam to bardzo często. Nosiłam mapę w zeszycie, w którym notuje na wykładach, dlatego też miałam ją zawsze przy sobie i gdy tylko otwierałam zeszyt od razu widziałam mapę. Gdy teraz patrzę na mapę, cieszę się z tego, że wiele moich pragnień już udało mi się zrealizować. Nawet kształt samochodu zgadza się z moim autem :) Przyszedł czas na aktualizację mapy. I znowu trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie: Czego tak naprawdę pragnę?
Subskrybuj:
Posty (Atom)