wtorek, 8 lipca 2014

Dzień powszedni

Udało się!
Znalazłam pracę (już kolejną). Pierwsza była niewypałem. Męczyłam się ze wstawaniem na 7. Robiłam nudne rzeczy, mało związane z moim wykształceniem. Pracowałam 3 miesiące i musiałam szukać dalej. Wiedziałam o tym. Przyśnił mi się wisielec, na dodatek głową w dół. Wiedziałam, że czekają mnie zmiany.. Okazało się, że na lepsze! Nie minął tydzień, a ja już znalazłam nową - lepszą pracę. Robię to co lubię. Jestem niezależna finansowo i samodzielna. Sama decyduję o sobie i robię to co chcę. Korzystam z wolnego czasu i staram się go nie marnować. Rozwijam się i uczę nowych rzeczy.

W październiku jadę na tydzień do Paryża. Najwyższy czas przypomnieć sobie francuski. Tylko jak do tego podejść, by nie stracić zapału na starcie?
Na razie słucham francuskich piosenek. Potem może filmy po francusku. Myślałam o SuperMemo, ale nie wiem czy warto...

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Oczekiwanie

Czekam na wiadomość. Wezmą mnie czy nie?

Dziś miałam rozmowę w dużej firmie. Nie wiem czy wypadłam tak jak powinnam. Bardzo chcę dostać się do tego miejsca, ale teraz juz nic nie mogę zrobić. Rozmowa kwalifikacyjna była przyjemna, co nie zawsze się zdarza. Doświadczeni rekruterzy mogli jednak wyłapać to czego nie udało mi się ukryć.

Ale czekam. Nie tracę nadziei!

niedziela, 28 kwietnia 2013

Autosugestia to nie wszystko

Nie wystarczy tylko afirmować i myśleć pozytywnie. Trzeba też działać!
Myślenie pozytywnie jest bardzo potrzebne. Dzięki temu ludzie odbierają nas lepiej i sprawiamy wrażenie chętnych do pracy i nowych obowiązków. Trzeba poczynić jednak kroki - tego nie piszą w większości poradników.

Zrobiłam swoją listę marzeń (opublikuję ja niedługo), gdyż tylko gdy ma się konkretnie określony cel można go osiągnąć. Chcę pracować w budownictwie i zrobię wszystko, żeby to robić. 
Roznosiłam już CV, ale nie byłam jeszcze wszędzie. Muszę odwiedzić miejsca, gdzie jeszcze mnie nie było szukając choćby nawet praktyk. Myślę, że to będzie odpowiedni moment, żeby sprawdzić czy budownictwo da mi pełne spełnienie.

Ostatnio ktoś mi powiedział, że powinnam spróbować swoich sił w grafice ( a była to osoba, która zna się na rzeczy). Zastanawiam się czy to nie był znak? Może warto spróbować też w tą stronę?

niedziela, 7 kwietnia 2013

Autosugestia

W tym roku kończę studia. Budownictwo. Niestety okazało się, że jest kryzys - wszyscy o tym trąbią.

Nie chcę się poddawać i muszę znaleźć pracę. Nie mogę ulec opinii,że nie ma pracy. Wiele moich znajomych, którzy skończyli studia w tamtym roku nie znalazło pracy w zawodzie, ale to o niczym nie świadczy. Ja na pewno znajdę pracę. Pomoże mi w tym afirmowanie. Moja auto-sugestia brzmi:


Jestem otwarta na idealną dla mnie pracę, która sprawia mi przyjemność. Mam wystarczająco dużo pieniędzy na wszystkie swoje zachcianki.

Zapiszę sobie to w miejscu, gdzie często zaglądam. W notesie, w zeszycie, powieszę na ścianie i ustawię tapetę na pulpicie. Wiem, że już niedługo moja podświadomość zadziała i będę miała idealną pracę. Lada dzień!

czwartek, 28 marca 2013

Lekcje życia

Dlaczego niektórzy mają łatwiej niż inni? Jedni maja mnóstwo szczęścia, inni dużo mniej. Życie jest niesprawiedliwe - powtarzamy - życie jest nieuczciwe. 

A może tak ma być? Może to tylko lekcje życia - indywidualna droga każdego z nas.
Według mnie nie ma przypadków. Wszystko dzieje się po coś. Każdy z nas ma swój własny cel i lekcje, których musi się nauczyć. Lekcje będą się powtarzać, dopóki się ich nie nauczymy. 

Każdy człowiek jest indywidualny. Ma swoje problemy. Jedni mają kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Inni mają ciągłe problemy finansowe. Zarówno to co przynosi szczęście i to co przynosi ból to kolejne lekcje. Dopóki nie zrozumiemy, że to co nas spotyka to lekcje i nie wyciągniemy wniosków, sytuacje będą się powtarzać. Trzeba dużo otwartości, żeby zauważyć lekcje i możliwość nauki płynącą z różnych sytuacji życiowych. To jest trochę tak, że należy szukać dobrych stron każdej sytuacji. Utrata pracy, zawód miłosny czy bankructwo, to sytuacje, w których możemy się wiele nauczyć. To lekcje przebaczenia, elastyczności, dobroci, braku przywiązania.

poniedziałek, 8 października 2012

Rób to co kochasz, a będziesz tym kim zechcesz

Czyż nie tylko do da nam szczęście i satysfakcje, co będziemy robić z pasją i ochotą? Po co męczyć się w nielubianej pracy, po co marnować swoje zdrowie i nerwy? Każdy może wybrać sobie to co lubi robić i na tym oprzeć swoje życie. Najważniejsze jest to, aby być szczerym wobec siebie.

Jeśli poświęcimy się temu co tak naprawdę kochamy robić, wszystko inne czego potrzebujemy przyjdzie samo.

Ale co jeśli nie jesteśmy przekonani co powinniśmy robić? Należy zaufać sobie. W końcu to w nas samych są odpowiedzi na nasze pytania. Wystarczy wsłuchać się w głos swojej podświadomości. I nie przegapić odpowiedzi, która może przyjść w każdej chwili - poprzez rozmowę z kimś nieznajomym, w tekście piosenki w radiu a nawet podczas snu. 

Innym sposobem jest po prostu zapytanie najbliższych. Oni znają nas dobrze i są bardziej obiektywni. Mogą podpowiedzieć nam w czym jesteśmy najlepsi :)

niedziela, 7 października 2012

Prawo przyciągania

Każda myśl, która wychodzi z naszej głowy przyciąga podobne. Dobro przyciąga dobro, a zło przyciąga zło. Jeśli wytrwale o czymś myślimy, wizualizujemy to, jest duża szansa, że ta myśl się urzeczywistni. Dlatego bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to o czym myślimy.

Ale czy tak łatwo myśleć pozytywnie? Każdy przechodzi kryzys. To następuję w chwili, kiedy zdajemy sobie sprawę, że mimo ciągłego przestrzegania się przed złymi myślami, nie osiągamy tego o czym pragniemy. Nie można się jednak poddawać. To tylko nasza podświadomość nie jest przygotowana na to, że zmieniamy sposób myślenia, dlatego potrzeba czasu, aż niejako przyzwyczai się do tej zmiany.

Myślenie pozytywne poprawia nastrój. Warto więc nie dać się jesiennej chandrze i nie zapomnieć o jej dobrych stronach. Wtedy wszysto jest łatwiejsze.